نحوه دریافت ساده کد بورسی

نحوه دریافت ساده کد بورسی
تعداد بازدید: 545

دریافت کد بورسی نخستین گام برای سرمایه‌گذاری در بورس و افتتاح حساب در کارگزاری مفید است. هر شخص حقیقی یا حقوقی برای ورود به بورس بایستی یک شناسه مشخص داشته باشد که این شناسه همان کد بورسی است. جهت دریافت کد بورسی، کد آنلاین معاملاتی و راهنمایی جهت احراز هویت همانند توضیحات زیر اقدام کنید.

تا چند وقت پیش برای گرفتن کد بورسی و ثبت نام در کارگزاری مفید بایستی بعد از ثبت نام الکترونیکی در سایت کارگزاری مفید و سجام به یکی از دفاتر پیشخوان مراجعه می‌کردید تا ثبت نامتان تکمیل شود و بتوانید سرمایه‌گذاری در بورس را از طریق کارگزاری مفید شروع کنید. اما الان تمامی مراحل ثبت‌نام به صورت غیرحضوری از خانه یا محل کارتان قابل انجام است.

برای ثبت نام کافی است:

  • ابتدا به سایت کارگزاری مفید مراجعه کنید.
  • داخل صفحه اصلی سایت روی گزینه افتتاح حساب کلیک کنید.
  • در ادامه شماره همراهتان را وارد کنید تا پیامک حاوی کد تایید برای شما ارسال شود.
  • در صفحه ثبت نام اطلاعات شخصی مانند نام و نام خانوادگی، کد ملی و تاریخ تولد را وارد کنید.

اگر در سامانه سجام ثبت‌نام و احراز هویت کرده‌اید

با کلیک روی گزینه دریافت اطلاعات از سجام و تایید اطلاعات و قرارداد معاملات برخط، ثبت نام شما به اتمام می‌رسد و کمتر از ۳ روز کاری بعد پیامک حاوی دسترسی به سامانه‌های معاملات آنلاین را دریافت می‌کنید. به همین راحتی!

اگر در سامانه سجام ثبت‌نام کرده‌اید ولی احراز هویت آن را انجام نداده‌اید

در این صورت کافی است تا در این صفحه، ورود به سامانه سیگنال را انتخاب کنید و احراز هویت خود را به صورت غیر حضوری تکمیل کنید. البته اگر تمایل داشته باشید هنوز هم برای احراز هویت سجام می‌توانید به دفاتر پیشخوان منتخب مراجعه کنید تا این کار را به صورت حضوری انجام دهید. بعد از پایان احراز هویت کافی است مجددا به سایت مفید برگردید و با تایید قرارداد معاملات برخط ثبت نامتان را تکمیل کنید و تا دریافت پیامک دسترسی به سامانه‌های معاملات آنلاین منتظر بمانید.

اگر در سجام ثبت‌نام نکرده‌اید

اگر پیش‌تر در سامانه سجام ثبت‌نام نکرده‌اید باز هم به راحتی می‌توانید مراحل ثبت‌نام را طی کنید. در این مرحله کافی است به سایت سجام مراجعه کنید و پس از تکمیل اطلاعات در این سامانه و احراز هویت در سامانه سیگنال، جهت تایید قرارداد الکترونیکی به سایت مفید برگردید و فرآیند ثبت‌نام را به اتمام برسانید.